Výhody zatravňovacích dlaždic z plastu

Parkovací stání, příjezdová cesta, zpevněná plocha před domem. Na všech těchto místech oceníte pevný podklad, na kterém může parkovat automobil, přejíždět osobní auto nebo se pohybovat chodci. Docílit pevného povrchu za krátkou dobu s nízkými náklady se vám podaří se zatravňovacími dlaždicemi z plastu.

Zatravňovací dlaždice

Často se setkáváme se zatravňovacími dlaždicemi z betonu, které obvykle tvoří větší část zpěvněné plochy. Tyto dlaždice dělají dobrou službu, pokud dáváme přednost holému betonu. Bohužel se stává, že trávě se v těchto dlaždicích nedaří z toho důvodu, že beton odebírá zemině vláhu, která pak chybí trávníku.

Plastové zatravňovací dlaždice

Když chcete zpevnit blátivý terén, ale nelíbí se vám holé betonové plochy, nabízí se alternativa v podobně plastových zatravňovacích dlaždic. V nabídce plastových dlaždic rozlišujeme dva druhy: silnostěnné a tenkostěnné. Každý z nich je vhodný pro různé účely použití.

Silnostěnné zatravňovací dlaždice

Tyto plastové zatrvňovací dlaždice se hodně podobají těm betonovým, ale mají mnohem nižší hmotnost a dopřávají vzrostlému trávníku vláhu, kterou by betonové odebíraly. Při pokládce je potřeba plochu opatřit obrubníky, protože tyto dlaždice nemají takzvané zámky.

Tenkostěnné zatravňovací dlaždice

Při použití tenkostěnných dlaždic dáte nejvíce vyniknout trávníku, protože nabízejí největší podíl zatravněné plochy. Díky tomu se konstrukce dlažby v trávníku téměř ztrácí, takže celá plocha dělá dojem pouze ztravněného terénu. Tenkostěnné zatravňovací dlaždice jsou opatřeny zámky, které je drží pohromadě, takže není potřeba přidávat obrubníky.

Pokládka tenkostěnných zatravňovacích dlaždic

Velmi oceňovanou výhodou těchto dlaždic je snadnost jejich pokládky. Není třeba zvát žádné odborníky, protože položit tuto dlažbu je velice jednoduché. Díky zámkům drží dlažba u sebe a můžete s ní libovolně manipulovat. Pokládka zatravňovacích dlaždic je snadná a výsledek je vidět velmi brzy.

Hodnocení článku

   (0.00 / 0)

Diskuze k článku

 
Jméno nebo přezdívka *
Email
Zpráva *
Opiště text z obrázku * Před odesláním formuláře prosím opište text z obrázku
 

Nenašli jste, co potřebujete?

Máte nápad, připomínku nebo vzkaz? Napište nám! Rádi Vám odpovíme.

!!!

Novinky na email